آخرین قوانین اخذ اقامت گرجستان

آخرین قوانین اخذ اقامت گرجستان

بنا بر تغییرات قوانین جدید اخذ اقامت گرجستان؛ از این پس برای خرید املاک در گرجستان، حداقل مبلغ خرید متناسب برای اخذ اقامت موقت گرجستان برای شهروندان خارجی، 100 هزار دلار است، یعنی اگر فردی یک شهروند گرجستان نیست و می‌خواهد ملک خریداری کند و اقامت اخذ کند، تنها زمانی این شرایط را دارد که حداقل به مبلغ 100 هزار دلار آمریکا ملک خریداری کند.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در گرجستان برای اتباع خارجی، 300 هزار دلار گرجستان، بجای مبلغ 300 هزار لاری است. همچنین کسب و کار سرمایه گذار باید به تائید دولت گرجستان برسد و کارشناسان بخش سرمایه گذاری دولت، باید کسب و کار سرمایه گذار را تائید کنند.

میزان گردش مالی سال اول برای سرمایه گذار حداقل 50 هزار لاری، سال دوم برابر با حداقل 100 هزار دلار و سال‌های سوم، چهارم و پنج نباید کمتر از 120 هزار دلار آمریکا باشند.

این قوانین سخت گیرانه‌ای، وضعیت با ثبات بیشتری در گرجستان را تثبیت می‌کند و سرمایه گذاران واقعی از سرمایه گذاران صوری که تنها قصد اخذ اقامت دائم گرجستان را دارند، متمایز خواهند شد.

ساده ترین و بهترین راه روش برای اخذ اقامت گرجستان خرید ملک در گرجستان است!

در قانون قدیم شما با 35000 دلاری میتوانستید اقامت موقت بگیرید ولی در قانون جدید که از اول جولای 2019 اجرایی شده این رقم به 100 هزار دلار افزایش پیدا کرده و اقامت دائم هم از قانون حذف شده است و افرادی که قبل از تاریخ یکم جولای 2019 میلادی ملکی را در گرجستان حداقل به میزان 35 هزار دلار آمریکا خریده اند به شرط آنکه اقامت آنها به صورت متوالی تمدید شده باشد، شامل این قانون نخواهند شد.

قانون جدید اقامت خرید ملک گرجستان، اجازه اقامت موقت گرجستان برای یک شخص خارجی و خانواده وی که ملک خریداری نموده زمانی صادر می شود که حداقل مبلغ ملک و مستغلات (به استثنای املاک با کاربری کشاورزی) خریداری شده توسط وی برابر با ۱۰۰ هزار دلار آمریکا باشد و هنگام فروش ملک اقامتی، سازمان ثبت باید ظرف ۲ هفته موضوع را به ادارات ذیصلاح خبر بدهد.

پس از آنکه خانه را خریداری کردید و سند خانه بنام شما منتقل شد درخواست اقامت میدهید و پس از ارائه درخواست اقامت به همراه گواهی عدم سوء پیشینه در زمان مشخص جواب اقامت شما مشخص می شود.

قوانین اخذ اقامت گرجستان

قوانین اقامتی جدید گرجستان از جولای 2019 اجرا شده است و بر اساس گزارش رسانه های گرجستان و طبق آخرین اخبار و اطلاع رسمی پارلمان گرجستان مبنی بر تغییر قانون مهاجرتی (سند شماره 4741-IIს با شماره ثبت 010120000.05.001.019496) شامل تغییرات زید شده است:

قانون جدید اقامت خرید ملک گرجستان

اجازه اقامت موقت گرجستان برای یک شخص خارجی و خانواده وی که ملک خریداری نموده زمانی صادر می شود که حداقل مبلغ ملک و مستغلات (به استثنای املاک با کاربری کشاورزی) خریداری شده توسط وی برابر با ۱۰۰ هزار دلار آمریکا باشد.

قانون جدید اقامت 5 ساله سرمایه گذاری گرجستان

اقامت ۵ ساله سرمایه گذاری برای شخص خارجی و خانواده وی در صورتی صادر می گردد که مبلغ ۳۰۰ هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد (به استثنای زمین های کشاورزی) و یا ارزش دارائی رسمی آن برابر با حداقل ۳۰۰ هزار دلار آمریکا باشد.

قانون جدید اقامت مشروط سرمایه گذاری گرجستان (5 ساله)

اقامت دائم سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران با حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار دلار سرمایگزاری پس از ۵ سال صادر می شود بشرطی که فعالیت اقتصادی شخص توسط دولت گرجستان تائید شود و در سال اول فعالیت حداقل ۵۰ هزار دلار گردش مالی داشته باشد و گردش مالی سالانه دوم آن کمتر از ۱۰۰ هزار دلار نباشد و گردش مالی اش در سال سوم، چهارم و پنجم حداقل هر سال ۱۲۰ هزار دلار باشد.

قانون جدید اقامت کارمندی گرجستان؛ اقامت از طریق کار در گرجستان

اقامت موقت از طریق استخدام کاری، شرکت خارجی یعنی با موسسین خارجی میتواند درخواست اقامت کاری بدهد که به ازای هر کارمند خارجی سالی ۵۰.۰۰۰ لاری گردش مالی داشته باشد و شرکت داخلی می تواند درخواست اقامت کاری برای شهروند خارجی بدهد که به ازای هر کارمند تبعه خارجی سالانه ۳۵.۰۰۰ لاری گردش مالی نشان بدهد و حقوق ماهانه کارمند خارجی باید ۵ برابر حداقل حقوق در گرجستان باشد.

  1. هنگام اخراج کارمند و یا استعفاء، شرکت باید ظرف 5 روز موضوع را به ادارات ذیصلاح خبر بدهد.
  2. هنگام فروش ملک اقامتی، سازمان ثبت باید ظرف 2 هفته موضوع را به ادارات ذیصلاح خبر بدهد.

این قانون از تاریخ ۱ ماه جولای 2019 حدود ۱۲ تیر ماه 1398 اجرائی شده است.

امنیت بیشتر، آزادی اقتصادی، احتمال پیوستن به حوزه شینگن و رونق کسب و کار و ارتقا وضعیت ایده آل کار و تجارت در گرجستان از جمله مهم ترین دلایل تغییرات قوانین جدید اقامتی گرجستان ویرایش 2019 می باشد که توجه هر مهاجر یا متقاضی را برای ادامه زندگی، یافتن شغل و اقامت گرجستان جلب می سازد.